Co to jest klinkier

www.24dvd.pl

Klinkier to materiał, który jest stosowany do wyrobów tworzyw budowlanych takich jak cegły, dachówki, płytki czy bruk. Klinkier jest tworzywem ceramicznym, które nie posiada zeszkliwionej powierzchni. Klinkier otrzymuje się z wypalania gliny żelazisto-wapiennej, żelazistej lub wapienno-magnezowej.

Wypalanie zachodzi w bardzo wysokiej temperaturze, która przekracza 1000 stopni Celsjusza. Późniejsze właściwości klinkieru w największej mierze zależeć będą od tego, z jakiej gliny został on wypalony. Każdy z wyrobów klinkierowych charakteryzuje się także bardzo niską nasiąkliwością, czyli możliwością absorbowania wody.

Klinkier jest jednym z najpopularniejszych materiałów, jakie obecnie wykorzystuje się do produkcji cegieł budowlanych. Cegły klinkierowe dostępne są w kilku wariantach, można wybierać np. pomiędzy cegłami pełnymi lub z otworami.

Cegły klinkierowe są też dostępne w wielu wymiarach, w związku z czym mogą być wykorzystywane do budynków i ścian różnego typu. Klinkier jako materiał budowlany, także w przypadku cegieł klinkierowych, odznacza się bardzo dużą wytrzymałością i odpornością. Jest też twardy, odporny na mrozy i niepalny.

Dodatkowo klinkier jest też odporny na działanie promieni słonecznych, przez co nie traci ani też nie zmienia on swojego pierwotnego koloru po wpływem działania słońca. Klinkier dzięki swoim fizycznym właściwościom świetnie sprawdza się też do budowy materiałów z przeznaczeniem na kominy przemysłowe, a także nawierzchnie drogowe.

https://www.hkl.pl/atlas-copco-sprezarki-powietrza-wynajem