Malowanie ścian, a urządzanie wnętrz

www.dhsummerfestival.pl

Obecnie dostępne są kolory farb w licznych odcieniach większości spotykanych kolorów. Rodzi to powód dylematów przy przeprowadzaniu aranżacji wnętrza. Podstawowa wiedza na temat barw i pomieszczeń oraz wpływu na komfort przebywania w nich, okaże się praktyczna dla każdej osoby gotowej do podjęcia malarskiego wyzwania. Zatem pędzle w dłoń!

W poszukiwaniu idealnej barwy farby…

Dom, w którym przebywają dzieci powinien być zabezpieczony przed zabawami flamastrami lub kredkami na powierzchni ścian.

Dlatego mając pod opieką niesforne maluchy lepiej kupić odporną na zmywanie farbę. To pozwoli uniknąć potrzeby kolejnego przemalowania pokoju, korytarza lub kuchni. Kolor farb powinien być wybierany z uwzględnieniem nie tylko własnych preferencji kolorystycznych, ale także możliwości związanych z oświetleniem pomieszczenia oraz jego wielkością. Nie ma paragrafu na stosowanie jakiegokolwiek odcienia, dlatego teoretycznie zabarwienie może być dowolne! Praktycznie niekoniecznie.

Obowiązuje stara niepisana zasada, iż do małych powierzchni stosowane powinny być wszystkie jasne i ciepłe kolory. Do większych i jednocześnie dobrze nasłonecznionych można zastosować kolory ciemniejsze i zimniejsze. Ważna jest również kwestia oczekiwanego efektu, ponieważ barwa ścian wpływa na to czy czujemy się w wybranym pomieszczeniu przytulnie, widzimy przestrzeń i stawiamy na jak najwięcej światła. Wrażenie przestrzeni zbudują jasne, ale chłodne barwy.

Natomiast przytulny pokój uzyskamy dzięki użyciu ciemniejszych kolorów. Należy o tym nie zapominać. Zabarwienie ścian to podstawa całej aranżacji. Jeżeli uda się uzyskać efekt niczym z okresu PRL przy zastosowaniu kanarkowych żółci lub jasnych zieleni, to oznacza że czeka nas ponowne przemalowanie pomieszczenia! Kiedy nie możemy się zdecydować na konkretną barwę lub połączenie dwóch to najlepiej postawić na neutralne szarości, biele z domieszką innych kolorów, beże.

Nie zrobią one krzywdy aranżacji wnętrza, choć nie będzie ono tak wyraziste jak przy zastosowaniu bardziej zdecydowanych tonacji.

  • Hitem sezonu są rozmyte farby i efektowne, dekoracyjne ombre. To niestandardowe rozwiązania, które mogą pomóc w uzyskaniu efektu oryginalnego wnętrza. Warto rozważyć pomysł! W Internecie można znaleźć wiele propozycji, dzięki którym nasze pomieszczenia znacznie wyróżnią się wśród klasycznie pomalowanych.

    Efekt akwareli zapiera dech w piersiach! Tego typu design ścian estetycznie wypada w przypadku salonów i sypialni. Jest znacznie lepszym rozwiązaniem niż umieszczanie tapet lub malowanie powierzchni na biało, co może okazać się nudną ucieczką na skróty.

.

http://kupmeble.pl/ www.kancelaria-sosnowski.pl