Mieszkanie w blokowisku

Mieszkanie w bloku ma swoje wady i zalety. Na pewno zlokalizowane w miastach mieszkania mają swoich zwolenników, którzy wolą właśnie takie rozwiązanie niż dom poza obszarem miejskim. Lokum w centrum miasta pozwala na szybki dostęp do wielu miejsc i jest znacznie łatwiejsze w utrzymaniu. Jeśli chodzi o wady mieszkania w blokowisku, to można wymienić skupisko wielu ludzi, którzy mieszkają w swoim sąsiedztwie.

Nie zawsze uda nam się trafić na przyjaznych sąsiadów, a niektórzy z nich mogą okazać się kłopotliwi. W blokach obowiązuje również cisza nocna, co znacznie ogranicza nasze pole do rozrywek. Jest to zdecydowanie mniejsza przestrzeń mieszkalna niż ta w domu jednorodzinnym. Nie ma tu też własnego ogrodu, a często również garażu.

Ale takie mieszkanie ma również swoje zalety! Plusem jest na pewno lokalizacja w pobliżu lub w samym centrum miasta, co sprawia, że nie musimy martwić się o dojazd. Mamy szybki dostęp do najważniejszych instytucji, szkół i pracy. Mniejsza powierzchnia także może być zaletą, ponieważ nie wymaga aż tylu porządków. Łatwiej jest utrzymać czystość.

zarządcy nieruchomości kraków