Moda męska w latach 20.


I wojna światowa zmieniła nie tylko obyczaje, ale wpłynęła także na modę, także tę męską. Przede wszystkim wprowadzono więcej luzu i swobody. Od lat 20. XX wieku frak był już zarezerwowany tylko na bardzo uroczyste okazje, a surdut zupełnie wyszedł z użycia.
Na miasto panowie wychodzili natomiast w trzyczęściowych garniturach. Strój formalny składał się za to z żakietu i spodni. W pierwszej połowie lat 20. mężczyznom bardzo wysoko zapinano marynarkę, a talia była lekko podwyższona i wcięta.
Ramiona były natomiast wąskie i zaokrąglone. W tym czasie coraz popularniejsze stawały się także mankiety w spodniach, które jeszcze kilkanaście lat wcześniej były dopuszczalne jedynie w strojach sportowych. Spodnie miały podwyższony stan i były prasowane na kant, były wąskie i krótkie – mankiet kończył się bowiem powyżej kostki. Kamizelkę szyto z tego samego materiału co spodnie i marynarka, zapinało się ją na 5 guzików.
Pod koniec lat 20. marynarki były już dłuższe i większe, podobnie jak spodnie.
https://www.e-bielizna.pl/bielizna-triumph/body-i-gorsety/
Przeczytaj również: Triki modowe dla mężczyzn – na co zwracać uwagę, kupując ubrania
Przeczytaj również: Zdrowie vs skrajne podążanie za modą
Przeczytaj również: Spis grzechów modowych, które są stale popełniane:
Polecane artykuły

Ważna dobrze płatna praca
Rynek mieszkaniowy to bogactwo ofert, ale czy jest wśród ludzi młodych tylu chętnych, by nowe mieszkania znalazły szybko nabywców? Tych, którzy potrzebują mieszkania jest zawsze dużo, ale nie każdy może je kupić dla siebie. Mieszkania są drogie, zwłaszcza te nowo budowane przez deweloperów. Sporo

Własny dom
Każdy z nas chciałby mieć własne mieszkanie, ale w tym gronie jest też sporo osób, którym marzy się własny dom. Zakupienie tego rodzaju nieruchomości nie jest łatwe, no bo trzeba przeznaczyć na to sporo gotówki. Pamiętajmy jednak o tym, że istnieje również możliwość wynajęcia takiej nieruchomości.