Są specjalne programy, które pomogą z prowadzeniu religii

Jeżeli jesteśmy katechetą i chcemy, żeby dzieci nas słuchały podczas lekcji, to z pewnością powinniśmy zrobić wszystko co w naszej mocy, aby je zainteresować tematem, który planujemy z nimi omówić. Może to nie być łatwe, bo dzieci ogólnie jest trudno zainteresować na dłuższy czas, ale jeśli dobrze się do tego przygotujemy i skorzystamy ze specjalnych pomocy, to mamy szansę odnieść w tym zakresie spory sukces.

Specjalne filmy

Bardzo często wydawnictwa przygotowują specjalne pomoce do prowadzenia zajęć w oparciu o ich podręcznik. Możemy się tutaj wspomagać specjalnymi filmami, które są nagrane w taki sposób, aby zainteresować dzieci w określonym wieku.

Może się okazać, że do wykorzystania będziemy mieli również jakieś ciekawe gry planszowe, które pomogą nam przedstawić dany temat i sprawią, że dzieci będą bardziej uważały na to, co chcemy im przekazać.

Lekcje w plenerze też mogą być ciekawe

Jeśli mamy tylko taką okazję, to powinniśmy skorzystać z możliwości poprowadzenia lekcji w plenerze.

Może warto, aby o danym zagadnieniu dzieci usłyszały od kogoś innego, kto jest specjalistą w danej dziedzinie, albo żeby usłyszały to w jakimś szczególnym miejscu. Wszystko co będzie mogło na dłużej skupić ich uwagę, będzie tutaj na pewno mocne i warto z tego korzystać.

Takie programy są przygotowane w zrozumiały sposób, a możliwość pokazywania ich na rzutniku, znacznie ułatwia wykorzystywanie ich na lekcji. Koniecznie trzeba zobaczyć, jakie filmy, programy i gry będą proponowane do każdego z tematów, tak aby mieć pewność, że wykorzystało się to wszystko, za pomocą czego można było przybliżyć dzieciom dany temat i sprawić, że będzie on dla nich znacznie łatwiejszy do zapamiętania.

Im więcej źródeł tutaj wykorzystamy, im więcej sposobów na przekazanie wiedzy zastosujemy, tym większa będzie szansa, że dzieci faktycznie będą pamiętały to, co chcemy im przekazać.

elementy balustrady www.wezel-stryszek-bialeblota.pl