Spis grzechów modowych, które są stale popełniane:

Moda to mimo wszystko bardzo ciężki kawałek chleba. Dzisiejszy świat otacza bardzo wiele trendów, styli, inspiracji. Ciężko jest się w tym odnaleźć. Jeżeli nie jest się zainteresowanym światem mody – ciężko jest zdawać sobie sprawę z tego, jakie błędy są uważane za najgorsze.

Jeśli nie chcemy być przykładem modowych porażek, warto przeczytać poniższy spis tych, które są najczęściej popełniane:

  • Ludzie mają skłonność do kupowania za dużych lub za małych ubrań. Te pierwsze dotyczą płci męskiej, drugie natomiast często spotykane wśród kobiet. Powodów jest wiele. Jednym z nich jest chęć zaoszczędzanie i kupowanie ostatnich rozmiarów z wyprzedaży.

    Nieodpowiednie dobranie rozmiaru niewątpliwie jest modową katastrofą. Wystające fałdy, zbyt ściśnięte uda, ramiona lub wręcz przeciwnie – marynarka, która wydaje się być przebraniem, nie ubraniem. Należy tego unikać. Świadomość swojego rozmiaru to bardzo duża umiejętność, dzięki której przyszłe zakupy mogą okazać się sukcesem;

  • Rajstopy to element stylizacji, który często jest dobierany w sposób nieumiejętny.

    Największym błędem jest zakładanie beżowych rajstop do butów z odkrytą piętą, czy palcami. Od wielu lat na ulicach miast widać jednak, że bardzo dużo kobiet nie ma o tym pojęcia;

  • Bardzo duża katastrofą jest prześwitująca bielizna. Białe bluzki pod którymi kryją się np. wzorzyste staniki lub jasne spodnie przez które prześwitują mocno wycięte figi.

    Cóż, trzeba po prostu znać umiar i zwracać na to uwagę. Ciężko jest uwierzyć w fakt, że przeglądając się w lustrze tego nie widać. Pamiętajmy – nie jest to sexy, przynajmniej w dzisiejszych czasach. W szafie każdej kobiety powinny znaleźć się trzy podstawowe kolory kompletów bielizny: biel, czerń i oczywiście czerwień.

.

www.jovanka.co.uk www.theoldcinema.pl