Trendy lat 40.

www.asymetria.net.pl

Lata 40. XX wieku to okres II wojny światowej, podczas której także i świat mody nie miał lekko. Mniej więcej do połowy dekady na pierwszym miejscu stawiano prostotę i wygodę, a piękno schodziło na dalszy plan.

Jednak wraz z zakończeniem wojny, zakończyło się też takie myślenie. W latach 40. kobiety chętnie zakładały spódniczki i sukienki, które podkreślały ich talię i eksponowały nogi.

Modne były rozkloszowane kroje do kolan, a także te bardziej dopasowane, opinające sylwetkę. Na co dzień natomiast panie zakładały proste bluzki z kołnierzykami lub marynarki dopasowane w talii. Na wieczorowe wyjścia wybierały natomiast sukienki z odkrytymi ramionami i plecami.

Polki w tym okresie uwielbiały kostiumy w pepitkę. Lata 40. były także czasem popularyzacji nylonowych pończoch, na punkcie których kobiety oszalały.

Jeżeli panie miały gładkie, cieliste pończochy, to ciemną kredką do oczu dorysowywały na nich cienką linie, która miała imitować szwy na pończochach. Hitem stały się także buty na obcasie. Nie ustępowała też moda na noszenie kapeluszy – im większe i bardziej okazałe, tym lepsze.

akcesoria do piekarników amica stylowy i elegancki wieszak do przedpokoju