Zdrowie vs skrajne podążanie za modą

Moda to bardzo szerokie pojęcie, pod którym znajduje się wiele wydarzeń, trendów i inspiracji. W dzisiejszych czasach ciężko spotkać człowieka, który za nią nie podąża – chociażby ślepo. Czasem ciężko jest nawet nie być modnym. Bowiem sklepy oferują tylko kolekcje inspirowane najlepszymi, międzynarodowymi wybiegami. Co ciekawe, ludzie nie zdają sobie sprawy, że źle dobrane stylizacje mogą mieć wpływ na ich zdrowie – czasami można zmagać się z bardzo nieprzyjemnymi dolegliwościami.

Mogłoby się wydawać, że moda ma się nijak do zdrowia. Niestety to nieprawda. Oto kilka najważniejszych kwestii na które trzeba koniecznie zwrócić uwagę, by dbać o swoje zdrowie:

  • Noszenie zbyt obcisłych jeansów to nie tylko porażka modowa, ale i zagrożenie dla zdrowia. Przykładowo mężczyźni, którzy decydują się na mniejsze rozmiary, są nawet narażeni na skręt jąder co w efekcie może nawet prowadzić do amputacji. Co więcej, za ciasne jeansy to powód do ograniczenia swobodnego przepływu krwi, a także: zgaga, bóle brzucha, zaparcia;
  • Gorset to bardzo modny element, który ma za zadanie zmniejszyć obwód talii.

    Ten pomysł należy jednak do bardzo skrajnych. Kobiety, decydujące się na to rozwiązanie mogą liczyć się ze znacznym zmniejszeniem objętości płuc, ściskiem wszystkich mięśni, ograniczeniem przepływu krwi. Odradza się to wszystkim, a w zamian jako alternatywę, proponuje zmianę diety i uprawianie sportu;

  • Kolorowe soczewki to niewątpliwie element stylizacji, który współgra z makijażem, a ten z kolei ma pasować do ostatecznej stylizacji. Należy pamiętać, że soczewki mają bezpośredni kontakt z okiem. Jeżeli są one źle dobrane, czy niepielęgnowane – istnieje ryzyko choroby oczu lub nawet ślepoty.

.

modne sukienki weselne