Czy MdM to program atrakcyjny dla wszystkich młodych par?

Mieszkania dla rodziny otrzymują nowe inwestycje deweloperskie Plewiska od deweloperu pod Poznaniem

Program pomocy rządowej skierowany do ludzi młodych z pewnością jest wart zainteresowania. Ludzi potrzebujących lokali mieszkalnych jest nadal bardzo dużo a statystyki mówią, że mieszkań ciągle brakuje. Zasady programu z pewnością są korzystne dla deweloperów i napędzają ich działania, ale czy wszyscy młodzi równie dużo mogą skorzystać? Wszystko zależy od tego, czy para jest samotna, czy posiada dzieci. Okazuje się, że najkorzystniej wychodzą w tym programie rodziny wielodzietne.

Zastanawiający jest jednak fakt, że tak niewiele rodzin posiadających troje lub więcej dzieci, zgłasza się do programu „Mieszkanie dla Młodych”. Prawdopodobnie progiem nie do przejścia jest dla nich ściśle określony limit wiekowy. Młodszy z małżonków nie może bowiem przekroczyć 35 roku życia. Dla rodzin wielodzietnych ten próg powinien być podwyższony, być może wtedy więcej zainteresowanych mogłoby skorzystać z rządowej pomocy finansowej.

Mogliby wybrać wersję pomocy w postaci dopłaty do budowy domu, bo dla dużej rodziny dom to lepsze wyjście, niż mieszkanie.

Mieszkania w stanie deweloperskim otrymali nowe inwestycje deweloperskie Luboń od dewelopera w pobliżu Poznania www.ohmeg.pl