Wielkie malowanie

Ściany i sufity potrzebują farby – przynajmniej w tych domach, które chcą obejść się tradycyjnie z tematem wystroju. Nie da się ukryć, że farba jest najprostszym i najtańszym sposobem na to, aby nadać każdemu pomieszczeniu ładny wygląd, a przynajmniej zauważalnie je odświeżyć. Wybór farb na rynku jest ogromny i nieporównywalny z tym, co było w sklepach jeszcze 20 lat temu. Możemy dziś używać wysokiej jakości farb odpornych na zmywanie – silikonowych, teflonowych czy satynowych.

Rozwój technologii w tym zakresie sprawił, że wydając stosunkowo niewiele możemy mieć piękne ściany oraz sufit. Oczywiście potrzeba jeszcze fachowców, którzy optymalnie przygotują podłoże. Podstawą jest zeszlifowanie starej farby, wygładzenie nierówności na drodze gipsowania, a także pokrycie całej malowanej powierzchni warstwą unigruntu. Dopiero wówczas mamy szansę na to, że wszystko będzie doskonale i trwale pokryte.

Do malowania można używać tradycyjnych wałków lub pędzli, ale w ramach prac budowlano-montażowych coraz częściej malarze korzystają z pistoletów ciśnieniowych wyposażonych w zbiorniki ciśnieniowe, które pozwalają malować szybko, równo i bez wysiłku.

płyty gazowe amica warsztaty sushi poznań