Wanna czy prysznic?

Jeszcze w temacie wyposażenia łazienki nie możemy pominąć tak ważnej sprawy jak typowy dylemat – lepiej zamontować wannę czy prysznic? A może da się połączyć jedno z drugim? Kwestia jest istotna i chodzi tu głównie o walory praktyczne. Wanna jest rozwiązaniem starszym, bardziej tradycyjnym, do którego przywykło wiele osób – w szczególności spośród urodzonych wcześniej.

W wannie możemy się wykąpać, ale trudniej wziąć w niej szybki prysznic – choć jest na to rada. Kabina prysznicowa to z kolei coś nowocześniejszego, co przyspiesza czynności higieniczne i zajmuje mniej miejsca.

Dobrą opcją jest prysznic połączony z nieco głębszym brodzikiem, co ułatwi mycie osobom starszym oraz dzieciom. Jeśli bardzo zależy nam na połączeniu obu funkcji w jednym zestawie, warto rozważyć montaż tradycyjnej wanny z zasłoną typową dla prysznica.

Uchwyt na słuchawkę można wówczas umieścić na takiej wysokości, aby można było w zależności od potrzeb wziąć prysznic lub wykąpać się. To chyba najlepsze, co można zrobić, by zadowolić wszystkich domowników.

https://hydrauliq.pl/ Dachy Linter