Róż w urządzaniu wnętrz

www.djkayslay.org

Kolor różowy to bardzo kobiecy odcień. Dziewczynkom od narodzin przypisuje się właśnie tę barwę. W palecie kolorów znajduje się ona między bielą, a czerwienią. Optymistyczne zabarwienie może okazać się bardzo dobrym rozwiązaniem dla aranżacji wnętrza w Twoim domu. Dlaczego? Ponieważ róż może być zarówno słodki jak i elegancki. Gdzie warto go umieścić? Kilka praktycznych wskazówek uzyskasz w poniższym artykule.

Gdzie jest miejsce dla różu?

Różowy może znaleźć się na ścianach salonu i sypialni, a nawet korytarza. Wszystko zależy od tego na jaki odcień się zdecydujemy. Delikatny, pudrowy kolor doda efektu przytulności pomieszczeniom. Mimo, że panuje przekonanie o jego przeznaczeniu wyłącznie do sypialni dziewczynek nie warto się do niego ograniczać! Ciemny róż jest bardzo elegancki w zestawieniu z odpowiednim, nastrojowym oświetleniem oraz jasnymi meblami.

Poza tym nie tylko ściany są miejscem idealnym dla różowego! Dywany w tej barwie mogą stanowić mocny akcent w salonie, zarówno urządzonym w jasnych tonacjach jak i ciemniejszych kolorach. Różowe, pojedyncze meble są także efektowne. Kanapy, fotele lub stoliki uzupełnią neutralną przestrzeń mieszkania. Warto odważyć się na kilka mocniejszych akcentów w wystroju wnętrza, ponieważ to one gwarantują niepowtarzalność i efekt zaskoczenia dla naszych gości. Nawet mała inwestycja w różowe talerze lub talerze ambition albo kubki i miseczki może wiele zmienić w kuchni albo jadalni. Wbrew pozorom niewielkie zmiany mogą okazać się wielkimi. Dlatego kupując drobne, dekoracyjne elementy np. wazon warto zaryzykować. Świetnym dodatkiem do sypialni bądź salonu są różowe poduszki lub koce. Mocna fuksja przyciągnie wzrok każdego odwiedzającego i może w magiczny sposób odnowić naszą starą kanapę.

Delikatny róż barwiący powierzchnie koca zmieni wyraz łóżka. Czasem drobna zmiana zastępuje ogromny wydatek, którym mógłby być całkowity remont mieszkania lub wymiana poszczególnych mebli. Nie warto wyrzucać pieniędzy, gdy istnieje możliwość metamorfozy pokojów za grosze. Łazienka podobnie jak kuchnia nie pozostaje obojętna na walory różu. Kup zwykły zestaw łazienkowy zawierający mydelniczkę, kubeczek i etui na szczotkę do zębów w dowolnym odcieniu różu i zauważ jak zmieniają one pomieszczenie. Urozmaicenia z pomocą różowego zależą od kreatywności właściciela mieszkania. Im ona większa tym więcej doskonałych pomysłów. Dlatego nie bój się różu. Już dziś poszukaj jakiegoś drobnego dodatku do wystroju Twojego ukochanego wnętrza. Wpuść odrobinę optymizmu do domu!.

www.punktur.pl