Izolacje domu

W procesie budowy domu bardzo ważny jest też fakt, na jaki tym izolacji budynku się zdecydujemy. Opcji wyboru mamy sporo, dlatego też warto jest tę kwestię dobrze przemyśleć i odpowiednio wcześnie przeanalizować. Kwestia podstawowa to fakt, że im grubsza warstwa izolacji tym mniejsze będą później straty ciepła, jednak oczywiście wiąże się to też z większym kosztem takiej inwestycji. Jest to jednak wydatek jednorazowy, a z efektów korzystać będziemy mogli jeszcze przez bardzo długie lata. Jednak dokonując dobrych obliczeń i analiz konkretnych materiałów izolacyjnych można dojść do wniosku, że nie zawsze spora inwestycja będzie równoznaczna z proporcjonalnie dobrym efektem. Należy zatem wybrać najbardziej optymalna opcję, dzięki której koszt na początku nie będzie zbyt wysoki, a straty ciepła zostaną zminimalizowane.

Wybierając izolację do domu warto jest zwrócić się do fachowca z prośbą o pomoc. Pomoże on nam oszacować przeciętne zużycie i straty ciepła w danym domu na okres nawet kilkudziesięciu lat. Dzięki takim obliczeniom łatwiej nam będzie wybrać nie tylko typ izolacji, ale także jej grubość. Taki szacunkowy pomiar przeprowadza się zawsze indywidualnie, dla każdego typu domu. Kluczowe znaczenie ma tu bowiem nie tylko wielkość i forma budynku, ale także jego położenia oraz najbliższe otoczenie. Przed założeniem izolacji należy dokładnie przeanalizować to, w jakich miejscach nasz dom będzie narażony na największe straty ciepła.

Jeżeli przykładowo mamy sporo okien i to przez nie tracić będziemy najwięcej ciepła to nie ma większego sensu nakładanie grubych warstw wełny lub styropianu na ściany, lepiej za to zająć się dobrą izolacją okien.

szalunek fundamentowy kratki wentylacyjne nierdzewne