Rośliny i urządzanie wnętrz

www.led-poland.com

Okazuje się, że do poszczególnych pomieszczeń domu przeznaczone są konkretne rośliny. Szczególnie uwzględnia się pod tym kątem sypialnie i jej dopasowanie do paproci. Dlaczego Twoja paprotka nie powinna stać w kuchni, a może być umieszczona w pobliżu łóżka? Czemu idealnym miejscem dla kaktusów i wszystkich liściastych roślin doniczkowych jest salon? Jakie kwiaty warto wstawić do łazienki? Odpowiedzi na tego typu pytania znajdziesz w artykule poniżej.

Idealnie dopasowane rośliny

Zazielenienie mieszkania to wbrew pozorom spore wyzwanie. Źle dopasowane do preferencji rośliny pomieszczenie będzie negatywnie wpływało na jej rozwój. Salon, to miejsce gdzie spędzamy wraz z rodziną bardzo dużo czasy. Należy pamiętać, że właściwością roślin jest oczyszczanie powietrza oraz produkcja tlenu. To powody, które oprócz kwestii estetycznych przemawiają za uprawą kwiatów doniczkowych w mieszkaniu. W pokoju gościnnym warto zdecydować się na lubiące naturalne światło i preferujące wilgotną ziemię rośliny.

Należą do nich:

  • daktylowiec niski
  • figowce
  • draceny
  • skrzydłokwiat

W kuchni przydadzą się rośliny praktyczne, czyli świeże zioła. Możemy czerpać z nich potrójne korzyści. Po pierwsze, stanowią element ozdobny pomieszczenia. Po drugie, to doskonałe przyprawy wzbogacające smak potraw. Po trzecie, mamy pod ręką domową produkcje tlenu. Poleca się: bazylie, tymianek, miętę, melisę, szałwie. Sypialnia to idealna lokalizacja dla paproci produkującej cenny tlen. Warto postawić tu również wszelkie palmy i aloes oddające sporo wspomnianego gazu nocą, co wpływa na jakość snu. W wilgotnej łazience dobrze będą rozwijały się: fiołek afrykański, cyklameny, chryzantemy, a także filodendron.

Nie wolno tylko zapomnieć o tym, że będą potrzebowały dostępu do światła dziennego, dlatego najlepiej kiedy umieścimy je na parapecie. Również pokój dzieci jest miejscem, gdzie warto ustawić doniczkę lub dwie. Regularne podlewanie może być małym obowiązkiem pociech. Jednakże trzeba uważać by nie wstawić do ich królestwa trującego bluszczu lub kłujących róż doniczkowych, ponieważ mogą spowodować zbyteczne zranienia lub zatrucia. Poza tym ważne jest także ustawienie doniczek roślin. Polecane gatunki to: begonie, paprocie i fiołki. Posiadanie roślin w domu oznacza potrzebę troszczenia się o ich kondycje. Należy chronić je przed domowymi zwierzętami, które lubią interesować się zasobnością doniczek. Poza tym warto nawozić kwiaty na wiosnę lub jesień, co zagwarantuje ich lepszy wzrost.

Najważniejsze by nie zapomnieć o regularnym podlewaniu, ani nie przelać kwiatów. Obie skrajności mogłyby skończyć się negatywnie, dlatego wskazany jest umiar.

pręty ciągnione okrągłe bonie elewacyjne okienne